KÖVESD NYOMON FACEBOOKON IS A HÍREKET

CIKK



AZ aRT-ATLANSÁG KORA: Roy Lichtenstein

pop art művészetet hajlamosak vagyunk Andy Warhollal azonosítani, holott Roy Lichtenstein munkássága előbb indult és legalább annyira emblematikus.

SOMOGYI BETYÁR, FEGYVERE GITÁR III.


YONDERTBOI QUINTETTŐL A ŽAGARIG

Előzményeket tudhatsz meg a korábbi cikkekből:
SOMOGYI BETYÁR, FEGYVERE GITÁR I.
SOMOGYI BETYÁR, FEGYVERE GITÁR II.

LEMEZBORÍTÓ, EZÚTTAL VICCES ÉS KICSI


A kislemezborítóval az volt mindig is a 'baj' grafikai tervezés szempontjából, hogy egyoldalas műfaj. A borító hátoldalán ugyanis egy nagy lyuk éktelenkedik, amin keresztül a korongon lévő címke adatait tudjuk elolvasni, anélkül, hogy a hanglemezt kivennénk a csomagolásból.
A művészek leleménye azonban határtalan volt mindig is. Megmutatok pár kislemezborítót, ami kreatívan belekomponálja a likat is a grafikai tervbe.

LEMEZBORÍTÓ ÉS MŰVÉSZET III.

Három magyar lemezborító

Szüleink - vagy most már inkább nagyszüleink - cuccai közt kötelezően felfedezendő holmik a hanglemezek. Hanghordozók, albumok és retró cuccok egyben. Egyeseket hirtelen felindulásból való zenekar alapításra ösztönöz, mások a szép tárgyat látják benne benne. Sorozatunkban előfordult már egy-két látványos darab, most nézzünk meg három szép, magyar példányt a hazai könnyűzene régebbi történetéből.

FIATAL KAPOSVÁRI KÉPZŐMŰVÉSZEK


Amennyiben a fiatal kaposvári képzőművészekről akarunk szólni, valamelyest járatosnak kell lennünk a város kulturális életében. Jelenleg Kaposvár meglehetősen visszafogott képzőművészeti rendezvények tekintetében. Kevés az olyan reprezentatív kiállítás, ahol felmérhetnénk a hely kortárs alkotóinak aktuális törekvéseit, összehasonlíthatnánk munkáikat.

HELYI 'FELHUZATAL'



Körülnéztük Kaposváron mi a pálya a helyi zenekarok pólókínálatából. Nem volt könnyű, mert elsőre semmi se került elő, aztán facebook oldalakról, meg baráti körökből származó információk útján mégis sikerült valamit összekaparni.

LEMEZBORÍTÓ ÉS MŰVÉSZET II.


   Az 1971-ben megjelent Sticky Fingers című album a kilencedik a sorban a  Rolling Stones nagylemezei közül. Első kiadványa a zenekar által alapított   Rolling Stones Recordsnak.

SOMOGYI BETYÁR, FEGYVERE GITÁR II.










   Második részéhez érkezett cikksorozatunk előző írásában, a 90-es évek kaposvári zenekarainak kitörési kísérleteivel foglalkoztunk, szóba került az AD Studio, Éhező Apácák, Yonderboi és mások... Ez alkalommal egy underground zenei életből formálódó ezredfordulós bandával foglalkozunk.

LEMEZBORÍTÓ ÉS MŰVÉSZET I.

   1967-ben készült a Beatles zenekar legendás Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band című lemeze. Az album minden szempontból mérföldkő a könnyűzene történetében. A Beatles legkreatívabb korszakának gyümölcse a hippikorszak idejére, a pszichedelikus dizájn kibontakozásának elejére esik.

SOMOGYI BETYÁR, FEGYVERE GITÁR I.


   Létezik olyan, hogy kaposvári hang? Szólnak dalok Kaposvárról? Igen, mi az, hogy! Sokszor szidjuk városunkat, hogy nincs itt semmi, de igazából legtöbbször akkor vesszük észre, hogy volt valamink, amikor már nem leljük.
Kezdjük talán a legevidensebbel. Búsmagyar kesergés okán, vasárnapi ebédet követő diskurálások során, sörhabos bajusz pödrés alól felbukkanó téma: aztán adott e kishazánk nemzetközi zenei sztárt a világnak... ismerős a téma, sűrű Csepregi Évázások és Omega poszter lobogtatások után kifulladva hátradőlés a kényelmesen elnyűtt fotelban, bármiféle meggyőző eredmény nélkül. Ugyanezt persze kicsiben is eljátszhatjuk. Kik azok a mesebeli legkisebb fiúk, akik nekivágtak a messzi útnak, hogy jó hírét vigyék városunknak a könnyűzenei életben? És vajon sikerült-e valakinek?

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése